%

خبر پیش رو چه مقدار برای مخاطبان مفید بوده است؟

هنوز درباره شهریه جدید مدارس غیردولتی به توافق نرسیده‌ایم

متن خبر:

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی با تأکید بر اینکه امسال نظارت‌ها بر فعالیت مدارس غیردولتی را گسترده‌تر کردیم، گفت: هنوز در بحث شهریه سال تحصیلی جدید مدارس غیردولتی به توافق نرسید‌ایم. 

متن این اطلاعیه به شرح زیر می‌باشد:

احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص نظارت بر پیش‌ثبت‌نام مدارس غیردولتی و اعلام شهریه‌های بالا، اظهار کرد: هنوز در بحث شهریه سال تحصیلی جدید مدارس غیردولتی به توافق نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: بخشنامه الگوی شهریه به مدارس غیردولتی ارسال شده است و مدارس باید متناسب با آیتم‌ها و شاخص‌‌ها، فرم مورد نظر را برای تعیین شهریه تکمیل کنند و سپس در منطقه، استان و ستاد وزارتخانه به تأیید نهایی برسد.

محمودزاده تصریح کرد: خواهش و دستوری که از مدارس غیردولتی داریم این است که متناسب با آیتم‌هایی که اعلام کردیم، شهریه مدرسه‌شان را پیش‌بینی کنند.

وی افزود: ما افزایش اجاره‌بها به ویژه در تهران را می‌دانیم و سایر هزینه‌های جاری که در مدرسه‌داری اتفاق می‌افتد را برآورد کردیم و در این راستا تیم کارشناسی داریم پس مدارس غیردولتی نسبت به افزایش خودسرانه شهریه اقدام نکنند که برخورد می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه امسال نظارت‌ها را گسترده‌تر کردیم، ادامه داد: تیم‌های نظارتی تشکیل شده است و به صورت نظام مند و قانون‌مند فعالیت می‌کنیم که دو موضوع شهریه و توجه به مسائل فرهنگی و تربیتی به صورت ویژه در رصد است.

منبع: fna